Pałac i otoczenie

Drzeczkowo położone jest w jednym z najpiękniejszych zakątków regionu leszczyńskiego. Znajduje się w odległości 4 kilometrów od drogi krajowej nr 5 (Poznań – Wrocław). Od północnego zachodu wioskę otacza panorama wzgórz morenowych, a po stronie południowej rozpościera się romantyczna nizina z jeziorem drzeczkowskim, łąkami i lasem.

Kompleks pałacowo – dworski z XVIII i XIX wieku otoczony jest zabytkowym parkiem.

Pałac to oryginalna budowla z 1865 roku, w stylu gotyku romantycznego z elementami neogotyckimi i neorenansowymi. W elewacji frontowej ryzalit, zwieńczony tak jak i narożniki budynku, ośmiobocznymi wieżyczkami i krenelażem.

Do 1945 roku należał do rodziny barona von Leesen, następnie przejęty został przez Państwowe Gospodarstwo Rolne. W 2004 r. właścicielem obiektu została firma Pro-Aqua Sp. z o. o. Dzisiejszą świetność zawdzięcza trwającej ponad 10 lat, wytężonej pracy wielu fachowców.

W pałacu znajdują się trzy sale balowe, sale konferencyjne, osiem luksusowych apartamentów. Kryształowe żyrandole, pozłacane sztukaterie i nowe parkiety czynią je bardzo atrakcyjnymi.