Symulacja 2049

Home / Kulturowo Kreatywni / Symulacja 2049

Symulacja 2049

Wyobraźnia jest w stanie dokonać wszystkiego, o co poprosisz, proporcjonalnie do uwagi, jaką jej poświęcisz. Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Wiedza jest ograniczona, wyobraźnia tworzy to, co nie jest jeszcze poznane. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie, gdy swoje marzenia o przyszłości uczynisz obecnym faktem, poznasz to uczucie, że marzenie się spełniło, że już jesteś tym marzeniem. Oto cały sekret, oto prawda głoszona przez mędrców wszystkich epok. Oto prawda, której nigdy nie poznasz intelektualnie.

Wielu zna ten sekret, napisano na ten temat wiele książek, dlaczego jednak tak niewielu osiąga upragnione rezultaty? Myśląc o wymarzonej przyszłości, często wprowadzamy szczegóły (jak?) i tym samym wprowadzamy ograniczenia, a więc kreujemy to, czego nie chcemy. Wierząc, że wszystko będzie po naszej myśli, tworzymy coś w przyszłości, a przecież musimy to odczuć jako coś, co już istnieje. W codziennym pośpiechu jest bardzo trudno kreować przyszłość, jakiej pragniemy, dlatego niestety, często się poddajemy.

Czy można dobrze się bawić, a zarazem realizować swoje upragnione marzenia? Zdecydowanie TAK. Służy do tego Symulacja 2049.

Tworzymy właściwy klimat, byś mógł spisać swoje marzenia (scenariusz), kreował swoją przyszłość, żył w uczuciach tego, kim chcesz być. Tutaj łatwiej przeprogramujesz swoją podświadomość, która w 95% rządzi Twoim życiem. Twoja podświadomość wykonuje wszystko, co umieści tam Twój świadomy umysł, jesteś więc scenarzystą, reżyserem, aktorem i widzem swojego życia. Czy jako widz jesteś zadowolony, czy wszystko mu się podoba? Jeżeli chcesz coś zmienić, poprawić, napisać nowy scenariusz, nie ma problemu, jesteś przecież scenarzystą i reżyserem, a jako aktor będziesz miał tutaj doskonałe warunki, by przećwiczyć nową wymarzoną rolę. Dla ułatwienia odczucia przyszłości, jako obecny fakt, co jest niezbędne, aby marzenie się spełniło, proponujemy przeskok do przyszłości, stąd nazwa: Symulacja 2049.

Życie jest Grą. Czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie, codziennie uczestniczysz w wielu grach. Są w życiu gry, w które się opłaca i, w które warto grać, nasza propozycja transcenduje obydwie możliwości. Proponujemy udział w grze, w której nie ma przegranych, grze, która zmieni Twoje życie, uczyni je szczęśliwszym. Jednocześnie jest zabawą, która staje się rzeczywistością.

Jesteś człowiekiem, który został uwolniony z „wyścigu szczurów”, korzystasz ze swojej inteligencji i wyobraźni twórczej. Kreujesz swoją codzienność. Mieszkasz w domach, które otacza Natura, ogród cię żywi, masz czas, by prawdziwie żyć. Jest wolny i szczęśliwy.

Jest rok 2049, na świecie zaszły głębokie pozytywne zmiany. Dokonał się przeskok ewolucyjny. Minione lata wydają się koszmarnym snem. Dominacja ustąpiła miejsca integracji, wiedza racjonalna została uzupełniona mądrością intuicyjną, rywalizacja zastąpiona współpracą, ekspansja stabilizacją, leczenie profilaktyką. Krótko mówiąc, narodziła się Nowa Cywilizacja. Usunięto przyczyny kryzysu społecznego, ekologicznego, ekonomicznego, moralnego i duchowego. Nie walczy się już z symptomami, usuwa się przyczynę. Koniec walki z wiatrakami.

Żyjesz w Erze Intuicyjnej, masz dostęp do bezpośredniej, holistycznej nieograniczonej wiedzy. Jesteś jedną (jednym) z tych, którzy weszli na wyższy poziom świadomości (przekroczyli poziom prawdy według D. Hawkinsa), wiesz, co w życiu jest ważne, wiesz, kim jesteś i dokąd zmierzasz. Zmieniła się Twoja percepcja. Dotychczasowy liniowy sposób widzenia świata był koszmarnym snem. Nie będziesz już trzymał się kurczowo żadnego pomysłu, świat przedmiotów i form jest wyłącznie po to, by pomóc ci się rozwijać. Wiesz, że Ty i Twoja rzeczywistość stwarzacie się nawzajem. Wiesz, że ewolucja jest narzędziem kreacji.

Gdy spacerujesz po parku, grasz w golfa, medytujesz, celem nie jest zdobycie nowych doświadczeń, ale pozbycie się doświadczającego. Droga do oświecenia zaczyna się od odczucia tego bezpośrednio i osobiście.

Przeniosłeś się o 30 lat w przyszłość, mieszkasz na osiedlu, które tworzy szczęśliwa społeczność. Wszyscy tu znają się doskonale, pomagają sobie wzajemnie, żyją w harmonii z Naturą i mają wspólny cel: Kreować Rajski Ogród (może uzyskamy podobne rezultaty jak Bruce K. Alexander w eksperymencie Rat Park, potwierdzone na amerykańskich żołnierzach po Wietnamie, i nie chodzi tu tylko o używki, ale o wszystkie inne ścieżki ucieczki od samego siebie)

Oto niektóre z podstawowych założeń, którymi kierują się uczestnicy symulacji:

 • Nastąpiła zmiana paradygmatu. Świadomość tworzy materię, a nie odwrotnie.
 • Podstawowe cele to rozwój świadomości, dążenie do szczęścia, lepsze pożywienie dla ducha i ciała.
 • W nowej interpretacji ewolucji każdy stara udoskonalić się, aby nie być najsłabszym, zmaganie się o status najlepszego, przeszło do historii jako zwierzęcy etap rozwoju człowieka.
 • Nasza gra jest tylko ścieżką rozwoju, możesz ją, tak jak każdą inną, porzucić w dowolnym momencie, jeśli tak nakazuje ci serce.
 • Mapa nie jest rzeczywistym terenem. Słowa nie opisują rzeczywistości, są tylko palcem wskazującym księżyc. Wiedza absolutna jest całkowicie poza intelektualnym doświadczeniem.
 • Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.
 • Jedynym sposobem na trafne przewidywanie przyszłości jest kreowanie jej.
 • Nie jesteś w stanie stworzyć czegoś, czego nie możesz sobie wyobrazić, wtedy możesz tylko naśladować, kopiować lub przetwarzać.
 • Aby uwolnić się jako społeczeństwo, musimy najpierw uwolnić się jako jednostki.
 • Kiedy czujesz i smakujesz prawdę, zmieniasz się. Jeśli tylko o niej wiesz, zmiana się nie dokona.
 • Wiedza to znajomość drogi, mądrość to podążanie nią.
 • Jesteś czymś więcej niż ciało fizyczne, jesteś częścią Absolutu, który pragnie doświadczyć swego pełnego potencjału – jest to możliwe wyłącznie poprzez działanie – tworzenie – doświadczenie.
 • Grzech (chybić celu), grzeszysz, gdy nie dbasz o zdrowie, dobrobyt, sukces, szczęście, miłość, spokój ducha, etc.
 • Nie doznaje się oświecenia przez wyobrażanie sobie światła, lecz przez uświadomienie sobie czym jest ciemność.
 • Nie walczy się z ciemnością, wnosi się światło.
 • Oświecenie jest częścią ludzkiej kondycji, nie zależy od mistrza, guru, ani od żadnej konkretnej techniki. Dojrzała duchowość nie potrzebuje jedności, doktryn, ideologii, religii czy metafizyki, bo wszystkie one snują rozmaite miraże i często czerpią z tego korzyści.
 • Jedyny prawdziwy guru jest w Tobie. Twoim zadaniem jest go odnaleźć.
 • Zamiast ścieżek frustracji i obstrukcji wybieramy prostą, bezpośrednią drogę zabawy i eksplikacji. Standardowe podejście opiera się na kiju, my wybieramy marchewkę.
 • Jesteś tym, czym karmisz swoje ciało i ducha.
 • Świadomość jest konglomeratem wrażliwości. Od ameby do boskości kolekcjonuj wrażliwości.
 • Cywilizacja Mądrości zastąpiła cywilizację informacji i wiedzy.
 • Gra jest otwarta, jej przebieg zależy od uczestników.
 • Odzyskałeś siebie. Jesteś zdrowy i szczęśliwy bez powodu. Zrozumiałeś, że szczęście, które ma powód to tylko kolejna forma niedoli.
 • Rzecz jest słuszna, kiedy poprawia stabilność i piękno całego ekosystemu. Jest zła, gdy go niszczy.
 • Natura jako model i mentor.
 • Nie ma śmierci, tylko zmiana światów.
 • Szczęście osiągają ci, którzy dążyli do pomagania innym i odkryli, jak to robić.
 • Zmieniając siebie, zmieniasz świat.
 • Poszerzasz świadomość, porzucając iluzje.
 • Wzrastasz, nie tylko rozwijając własne „ja”, ale uczestnicząc w „ja” innych.
 • Zaangażowanie bez wątpliwości to dogmatyzm.
 • Odwaga moralna jest naprawianiem zła, odwaga twórcza jest odkrywaniem nowych form, nowych wzorców, symboli, kierunków, na których można budować nowe społeczeństwo.

Powyższe założenia to próba opisania podstaw nadchodzącej cywilizacji. To początek listy, którą będziemy współtworzyć. Będziemy debatować nad wszelkimi szczegółami życia człowieka przyszłości, będziemy sprawdzać je w życiu (jak złotnik bada kruszywo).

Inspiracje będziemy czerpać zarówno z mądrości starożytnych: Wedy, Budda, Lao Tsy, Sokrates, Platon, Arystoteles, Konfucjusz, aż po wielkich współczesnych takich jak: Carl Jung, Rollo May, Tadeusz Kotarbiński, Henryk Skolimowski, Ken Wilber, Bruce Lipton, Tom Campbell, Rupert Sheldrake, Krishnamurti, Aldous Huxley, Amit Goswami, Fritjof Capra, Alan Watts, Stanisław Grof, plejady fizyków kwantowych i wielu, wielu innych mędrców. Ich książki będzie można znaleźć w naszej bibliotece. Nie musisz wiedzieć, kto jest autorem danej mądrości, gdy z niej korzystasz, jest Twoja. Zgodnie z filozofią wieczystą wszystkie pochodzą z tego samego źródła.

W tym momencie zapewne myślisz, dobrze, ale ile to będzie kosztować, czy stać mnie na taką zabawę? na Mieszkanie z Asystą? Odpowiedź brzmi TAK. Obecny stan Twojego konta nie decyduje o możliwości, zamieszkania z nami, o możliwości życia już dziś w Nowej Cywilizacji. Jeżeli nie masz w zwyczaju podążać za stadem, to skontaktuj się z nam.

Nasze motywacje wywodzą się ze świata, który chcemy tworzyć, a więc pieniądz nie jest naszym celem, lecz produktem ubocznym. Nadal jednak musimy płacić rachunki, podatki itp., więc będziemy dbali o to, by wszyscy uczestnicy byli w niego zasobni. Jeżeli jesteś bogaty, możesz wynająć apartament w pałacu, do dyspozycji są 44 pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami. Jeżeli nie masz gotówki, możesz odpracować część lub całość kosztów pobytu, to element ekonomii współpracy.