Golf Intuicyjny

Home / Kulturowo Kreatywni / Golf Intuicyjny

Golf Intuicyjny

Wszyscy chcemy, by nasza podróż przez życie była twórcza i kreatywna, często jednak ograniczamy się tylko do kreatywności mechanistycznej – kopiuj/wklej!

Współczesna edukacja to akumulowanie wiedzy z książek i innych źródeł, dzisiaj każdy, kto umie czytać, ma dostęp do wiedzy. Wszędzie roi się od nauczycieli, którzy chcą nas czegoś nauczyć. Łatwo zauważyć, że zdobywanie informacji, wiedzy i różnych umiejętności nie gwarantuje sukcesu i często prowadzi do chaosu i destrukcji. Okazuje się, że ktoś, kto nie studiował, może być bardziej inteligentny i odnosić sukcesy niż ten wykształcony.

Co ma wspólnego gra w golfa z sukcesem? Bardzo dużo, to łatwa i przyjemna droga do rozwijania INTUICJI – jedynego prawdziwego przewodnika w życiu! Tak, ludzie sukcesu, ludzie kreatywni, podejmujący właściwe decyzje, to ludzie posiadający szósty zmysł, czyli intuicję. Rodzimy się z predyspozycją do chodzenia, zanim jednak nauczymy się chodzić, przewracamy się i uderzamy, zachęcani przez rodziców próbujemy do skutku. Cieszymy się z pierwszych udanych kroków, zapominamy o naszych upadkach i nie zauważając kiedy, zaczynamy biegać. Podobnie jest z intuicją, naszym szóstym zmysłem, gdy go ćwiczymy, staje się coraz celniejszy, aż w końcu możemy na nim polegać.

Tak, jak przy nauce chodzenia, musimy uważać, żeby nie zrobić sobie krzywdy, zanim rozwiniemy umiejętność i tu przychodzi z pomocą – golf intuicyjny. Mini golf jest zbudowany specjalnie do rozwijania intuicji. Do każdego z 18 dołków prowadzi pole usiane przeszkodami, obrzeża zrobione z polnych kamieni, pochyłości i zakręty uniemożliwiają podejmowanie racjonalnych decyzji. Zadaniem gracza jest oczywiście wbić piłkę do dołka jak najmniejszą liczbą uderzeń. Ponieważ myślenie analityczne, w tym wypadku, okazuje się nieprzydatne, musisz korzystać z szóstego zmysłu. Skup się na piłce, dołku, na kiju golfowym i poczuj, jaki należy wykonać ruch. Nie ma znaczenia, za którym razem trafisz, tak jak przy nauce chodzenia nie ma znaczenia, ile razy się przewrócisz, chodzi o trening, podczas którego nie możesz sobie zrobić krzywdy, a jednocześnie rozwijasz intuicję – Twój kompas do sukcesu.

Nie ma nic złego w racjonalnym, analitycznym podejmowaniu decyzji, chodzi o to, że to nie wszystko, na ogół mamy zbyt mało informacji, żeby decyzja była trafna. Zdarza się często, że starannie zrobiony przez najlepszych specjalistów biznesplan, ponosi porażkę, a szalone decyzje podjęte intuicyjnie, odnoszą sukces. Dzieje się tak dlatego, że robimy biznesplany na podstawie wiedzy, która sprawdziła się w przeszłości. Przeszłość jest jednak martwa i budowanie, na jej podstawie przyszłości, często jest skazane na porażkę. Przyszłość jest jednak nieznana, a racjonalne przewidywania często zawodzą. Twoja intuicja ma dostęp do wiedzy, dzięki której podejmujesz inteligentną decyzję. Inteligencja w swoim prawdziwym znaczeniu to rozbudzona intuicja.

Wiele technik rozwoju osobistego opartych jest na ścieżkach frustracji i obstrukcji. Mini golf to prosta, bezpieczna, bezpośrednia, droga zabawy prowadząca do sukcesu. Twoim zadaniem jest dobrze się bawić, a rozwój intuicji jest produktem ubocznym. To autostrada prowadząca cię do inteligentnych decyzji.

Każdy z nas, bez względu na to, czy jesteś szefem firmy, czy pracownikiem, podejmuje codziennie wiele decyzji, czyż nie byłoby cudownie, gdyby były one trafne? Kreatywność polega na zwyczajnym rozwiązywaniu problemów, na niczym więcej. Pomóż sobie, gdy sobie pomagasz, pomaga Ci cały wszechświat. Ładnie ujął to Carl Jung: „Mnogość zbiegów okoliczności mających miejsce w życiu kreatywnych jednostek nie jest wynikiem jedynie przypadku, ale boskiej współpracy”.