Domek Mocy

Home / Kulturowo Kreatywni / Domek Mocy

Domek Mocy

Człowiek od zawsze starał się zrozumieć życie. Nauka, logika i nasze codzienne doświadczenia wydają się sugerować, że życie nie ma znaczenia, celu czy powodu. Zarówno filozofie, jak i religie próbują rozwiązać ten problem, odwołując się do elementów zewnętrznych. Religie sugerują, że zbawienie jest możliwe poprzez emigrację do innego lepszego, nieznanego świata, a filozofia opiera się na teoriach próbujących wytłumaczyć otaczający nas świat. Obie wymagają wiary. Jest jednak coś, co je łączy. Tym czymś jest doświadczenie, które próbuje się opisać, używając różnych określeń: Intelektualnej Iluminacji, Świadomości Jedynej, Powszechnej Szczęśliwości, Świadomości Kosmicznej itp. Istnieje wiele dowodów na to, że stanowi ono sedno wszystkich wielkich religii, a w filozofii to doświadczenie utożsamiania się ze światem, ze względu na powtarzalność we wszystkich epokach, zyskało sobie nazwę filozofii wieczystej. W tej sytuacji zrozumiała jest rosnąca fascynacja doświadczeniami mistycznymi.

Z wielu przekazów i chyba wszystkich religii wynika, że Bóg to dramaturg, który wymyślił ten spektakl, jest jednocześnie scenarzystą, reżyserem, aktorem i widzem. Przez swoją twórczość poznaje siebie i doświadcza swego potencjału. Jeżeli tak jest, to być może stwórca wymyślił wszechświat podobnie jak człowiek brydża czy szachy, być może również nie mógł, lub nie chciał, przewidzieć wszystkich możliwych kombinacji, być może również nie ma nad nimi kontroli (gra, w której wszystko z góry jest znane, jest nudna i jałowa). Jeżeli stworzył nas na swoje podobieństwo, jeżeli jesteśmy jego cząstką, daje nam to możliwość autentycznego i twórczego uczestnictwa w kosmicznym dramacie (lub jak wolisz – komedii).

Wszystko, co stworzył człowiek, zostało najpierw wyobrażone, tak więc językiem tworzenia jest język obrazów. Wszystko, co ma się stać, musi najpierw zaistnieć w obrazie pewnej idei. Tak tworzysz własną przyszłość. Kiedy pragniesz jednego, a wyobrażasz sobie coś innego, zawsze zwycięża wyobraźnia. Wyobraźnia jest narzędziem twórczym i jak każdym narzędziem, by sprawnie nią operować, musisz ćwiczyć. Do tego celu służy właśnie Domek Mocy. Przedwojenny domek, w którym onegdaj tworzyli artyści, dzisiaj pomaga kreować wszystko, co jest do osiągnięcia w tym świecie. Żaden talent, żadna sytuacja, ani okoliczności bez tej umiejętności, nie uczynią z Ciebie, świadomego uczestnika dramatu zwanego życiem. To autostrada do poznania samego siebie i swego potencjału.

Wyobrażone marzenia w Domku Mocy spełniają się bez wysiłku. Oczekuj tu cudów. „Życie można przeżyć tak, jakby nic nie było cudem lub jakby wszystko było cudem” (Einstein). Szczegóły poznasz na miejscu.