Mieszkania z Asystą Sp. z o o.

Zadaniem nowo powstającej firmy jest stworzenie, w pierwszej kolejności, w zespole pałacowo – dworsko  – parkowym w Drzeczkowie osiedla, w którym zamieszkuje szczęśliwa społeczność, coś na wzór mieszkania z asystą dla seniorów z zastrzeżeniem jednak, że nie tylko dla seniorów. W etapie drugim zbudowanie osiedla, opartego na zdobytych doświadczeniach, nad jeziorem w Osiecznej.

Tworzyć coś nowego w czasach niewolników mogą tylko ci, którzy są świadomi tego co dzieje się na świecie. Ci, którzy nie ulegają manipulacji skorumpowanych mediów opłacanych przez tych, którym wydaje się, że są właścicielami świata. Matrix kontroluje edukację, system opieki zdrowotnej, produkcję leków i żywności, banki, korporacje, systemy łączności, banki centralne i druk pieniędzy, wdrażają 5G by monitorować każdy centymetr kwadratowy planety. Traktuje nas jak stado baranów pędzonych do rzeźni za pomocą służalczych pastuchów (rządy poszczególnych krajów). Pastuchy mają do dyspozycji psy (policja, służby, szczekaczki medialne, pseudo naukowcy, pseudo eksperci, horda polityków, zdegenerowani medycy itd.), ich zadaniem jest tak manipulować społeczeństwem by zrezygnowało z resztek wolności.

Musimy wybrać, czy ulec lękowi i przerażeni utratą „starej normalności” poddać się paraliżowi i apatią pokryć brak działania, czy stojąc wobec radykalnych zmian „nowej normalności” zdobyć się na odwagę niezbędną do zachowania swojej wrażliwości i odpowiedzialności. Jeśli wybierzemy świadome uczestnictwo w tworzeniu nowego społeczeństwa i postawimy stopę na gruncie, na którym nie ma utartych ścieżek, wykażemy się odwagą i zdobędziemy szansę na uwrażliwianie się, a więc na poszerzanie własnej świadomości. Jeżeli nie wsłuchamy się w siebie i nie wyrazimy własnych pomysłów sami siebie zdradzimy. Szacunek dla samego siebie, świadome wybory oraz zaangażowanie w nie, są nieodzowne na drodze stawania się w pełni człowiekiem wolnym, by móc spojrzeć w głąb siebie, by móc pytać o radę własnej intuicji i mądrości.

Każda władza ma swój kres. Nie możemy jednak czekać biernie, naszym zadaniem jest, nie tylko przetrwać, ale również przechować, pielęgnować i kultywować najcenniejsze atrybuty, które wytworzyły przedkowidiańskie cywilizacje. Bard solidarności Jacek Kaczmarski radził by ci, którzy pragną przetrwać potop zbudowali Arkę.

Budujcie Arkę przed potopem

niech was nie mami głupców chór

Budujcie Arkę przed potopem

Słychać już grzmot burzowych chmur

     Zostawcie kłótnie swe na potem

     Wiarę przeczuciom dajcie raz

     Budujcie Arkę przed potopem

     Zanim w końcu pochłonie was.

Każdy z was jest łodzią w której

Może się z potopem mierzyć

Cało wyjść z burzowej chmury

Musi tylko w to uwierzyć….   

Spółkę, którą powołamy do wykonania tego zadania możemy nazwać „Mieszkanie z Asystą sp. z o o”                          lub „Arka sp. z o o”

Domy seniora w naszym Kraju zbliżone są raczej do poczekalni na odejście z tego świata niż na miejsce gdzie seniorzy chcieliby spędzać swoje, nazywane po angielsku, golden years – złote lata. Starość ma swoje plusy, może czerpać profity ze swojej mądrości, nazywa się to skrystalizowaną inteligencją i wzbogaca się z upływem czasu. Droga do wiedzy prowadzi wyłącznie przez  doświadczenia, cała reszta to tylko odbieranie informacji. Rady Mędrców tożsame są z Radami Starszych, nasza cywilizacja zdaje się o tym zapominać.

Tworząc firmę „Mieszkanie z Asystą” musimy pamiętać o tym, że młodzi pomagają  starszym w związku z tracącym sprawność ich ciałem, a  w zamian otrzymują, między innymi, pomoc w rozwoju swojej duchowości, czyli centralnego ośrodka sterowania życiem. Ludzie bardziej różnią się między sobą duchem niż ciałem, to właśnie różnica w rozwoju duchowym sprawia, że jedni potrafią marzyć i kreować przyszłość, a inni posługują się tylko emocjami, popędami i instynktami.

Chcemy stworzyć Garden of Eden, nie tylko dla rezydentów ale również dla pracowników, stamtąd pochodzimy i tam zmierzamy, oto nasze przeznaczenie. Nie ma śmierci, jest tylko zmiana światów, a jedyne bogactwo, które możemy posiadać i, które zabieramy ze sobą, to bogactwo ducha. Cała reszta jest tylko w naszym depozycie, zróbmy z tego depozytu dobry użytek, bez względu na to co dzieje się za oknem. Nie potrzebujemy armii aby zmienić świat wokół siebie, wystarczy zmienić swoje przekonania i zrozumieć, że wszystko czego doświadczamy może nas uwrażliwiać, a więc służyć naszemu rozwojowi. Człowiek jest ograniczony swoimi wierzeniami, emerytura to czas oduczania się, uwalniania, odkrywania siebie na nowo, poszerzania świadomości, porzucania iluzji.

Naszą misja jest stworzyć warunki zbliżone do domowych, oparte na serdeczności, przyjaźni i wzajemnej pomocy, czyli szczęśliwą społeczność.

Po podpisaniu umowy najmu pokoju lub apartamentu, mieszkańcy  mają do dyspozycji:

– Pałac z XIX wieku o powierzchni użytkowej 1226 m2 (8 apartamentów, 4 pokoje na poddaszu, 3 sale balowe, 2 sale konferencyjne, kuchnia, bar, 3 sale klubowe).

– Budynek mieszkalny (dawna gorzelnia) o powierzchni użytkowej 1180 m2 (18 pokoi z łazienkami, sala restauracyjna o powierzchni 104 m2, kuchnia wraz z zapleczem, bar, 5 sal klubowych, siłownia, biuro, recepcja.

– Dwór z XVIII wieku o powierzchni użytkowej 456 m2 (18 pokoi z łazienkami, jeden apartament).

– Kaplica w parku o powierzchni 96 m2.

– Budynki gospodarcze (kuchnia letnia, zaplecze socjalne dla pracowników, magazyny  i garaże) o powierzchni użytkowej 907 m2.

– Ogród warzywny, ogród sensoryczny, sad, piwnica – ziemianka z XIX wieku.

– Dwie oczyszczalnie biologiczne pracujące razem lub niezależnie w zależności od potrzeb.

– Kotłownia ekologiczna na biomasę (drewno z wiatrołomów), w realizacji kotłownia na gaz.

– Wewnętrzne drogi o powierzchni 1800 m2 wykonane z kostki granitowej.

– Scena w parku gdzie organizowano imprezy na kilka tysięcy osób.

– Utwardzony plac (posadzka betonowa) przy stawie na namiot o powierzchni 560 m2.

– W pobliży budynków na powierzchni 1,7796 ha (grunty inne) istnieje możliwość rozbudowy nieruchomości.

– Działka budowlana o powierzchni 999 m2 z warunkami zabudowy na budynek mieszkalny wielorodzinny dla pracowników.

 Całość otoczona zabytkowym parkiem o powierzchni 14,6930 ha, w którym są dwa stawy o łącznej powierzchni 1,39 ha, Mini Golf z altaną, boisko do gry w bule, Domek muzy, Altana z sauną, Altana Deprywacji Sensorycznej, Altana Medytacyjna, parking na 60 stanowisk.

Pokoje i apartamenty mogą być modyfikowane według życzeń, a Mieszkańcy mogą przywozić własne meble itp.

Rezydenci mogą korzystać z wybranych przez siebie usług, które tworzymy by asystować codziennemu życiu, takich jak:

– pełne wyżywienie,

– sprzątanie, pranie, prasowanie itp.,

– wyjazdy mercedesem na zakupy, do fryzjera itp.,

– opieka lekarska,

– zabiegi rehabilitacyjne,

–  opiekę personalną, włączając pomoc przy ubieraniu, kąpieli itp.

– 24-godziny ratunkową opiekę,

– zajęcia rekreacyjne i socjalne,

– rezydenci mogą być odwiedzani przez swoich bliskich, którym udostępniamy pokoje noclegowe,

Zarządzanie firmą powinno odbywać się na zasadach holarchii, a nie hierarchii, w tym celu powstaną poszczególne holony (działy), które będą zajmowały się wąską specjalizacją np.: wynajmem pokoi, żywieniem, sprzątaniem, rehabilitacją, rozrywką, podróżami, rozwojem osobistym, ogrodnictwem itd. Ilość holonów jest nieograniczona i będzie się zwiększać wraz z poszerzaniem usług. Pracownik może uczestniczyć w pracy jednego lub więcej holonów, a jego apanaże zależeć będą od owoców pracy. Każdy z holonów może działać na własny rachunek i uczestniczyć jednocześnie w owocach całej firmy, a każdy z pracowników stać się jej udziałowcem.

Firma podpisze umowę dzierżawy i zarządzania nieruchomością na 20 lat. Przez pierwsze dwa lata cały przychód będzie przeznaczać na własny rozwój. W latach następnych 50% przychodu z najmu będzie odpłatnością za dysponowanie obiektami. Co roku wyróżniający się pracownicy będą przejmować udziały, aż firma stanie się własnością pracowników. Zwieńczeniem sukcesu twórców firmy będzie nabycie Zespołu Pałacowo – Dworsko – Parkowego za z góry ustaloną w umowie – symboliczną cenę. Obecni właściciele obiektów uważają takie rozwiązanie za zdecydowanie lepsze niż tworzenie fundacji.